Evde Bakım Hizmetleri Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019

Evde Bakım Hizmetleri


EVDE BAKIM HİZMETLERİ

BAŞVURU: Evde Sağlık birimi hastaneye gidemeyecek durumda olan, yatağa tam veya yarı bağımlı hastalara hizmet vermektedir. Hastalar veya aile bireyleri tarafından 444 38 33numaralı telefon aracılığıyla Halk Sağlığı Kurumu bünyesindeki koordinasyon merkezi aranarak başvuru yapılabilir.

HİZMETİN VERİLMESİ: Evde Sağlık Hizmeti ekibimiz, çalışma programı dahilinde, müracaat sahiplerinin uygun zamanlarını da dikkate alarak, mesai saatleri içinde (hafta içi 08.00-16.00) kayıt alınan hastaya randevu tarih ve saati verilerek, hastayı evinde ziyaret etmektedir. Hizmet, evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan hastalara ve yatağa bağımlı hastalara yönelik olarak yürütülmektedir.

Evde sağlık hizmetleri biriminin görevi; Sekreter tarafından kayıt altına alınıp, Hemşire tarafından randevu verilen hastalara, Hekim tarafından belirlenmiş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde, kişinin bulunduğu ev ortamında yapılabilecek olan; muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesi, ilacın reçete edilmesindeki özel düzenlemeler saklı kalmak kaydıyla uzun süreli kullanımı sağlık raporu ile belgelendirilen ilaçların reçete edilmesi, tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması, hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevler, hastalık ve bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesi ve hastalığı ile alakalı evde kullanımı gerektiren tıbbi cihaz ve ekipmanların doğru ve uygun koşullarda kullanılması konusunda eğitim ve danışmanlık gibi hizmetlerin verilmesini kapsar.
Türkiye’nin genelinde tahsis edilen 
444 38 33 (444 EV DE) numaralı telefon 7/24 aranabilir.

Not: Evde sağlık hizmetleri Acil Servis hizmetlerini kapsamamaktadır.

İLETİŞİM

Telefon :  0312 785 10 41 /1029

Fax :  0 312 785 30 09


  • evdebakim1.jpeg
  • Evdebakim2.jpeg

Paylaş